Duyurular

OCAK AYI PROGRAMI< Geri


 

 

5-12-19 OCAK CUMARTESİLERİ GÜNLÜK ATÖLYE İÇERİKLERİ

 

Tarih: 5 OCAK CUMARTESİ

 

ATÖLYE

TEMİZLİK ROBOTU

GİZEMLİ KİMYA

SONSUZLUK KUTUSU

SAAT

11.00-12.00

13.00-14.00

14.00-15.00

YAŞ GRUBU

4-6 YAŞ

7-12 YAŞ

7-12 YAŞ

ÜCRET

60 TL

50 TL

60 TL

AÇIKLAMA

Kendi kendine evi temizleyen bir robota kim hayır diyebilir. Bu atölyede çocuklar temizlikten yorulan anneleri için titreşim motoruyla hareket eden bir temizlik robotu üretiyorlar. Atölye çalışmasında tornavida, pense, kablo, pil yatağı, fırça, titreşim motoru, süsleme malzemeleri kullanıyorlar.

Çeşitli maddeleri karıştırarak pembe, kırmızı, yeşil, mavi renkte sıvılar oluşturur. Islanmayan kumu tanır. Hızla kabaran kocaman köpükler yapılır. Plastik top hamuru yapar. Deneyde kullandığı Pastör pipetini, filtre kağıdını ve plastik top hamurunu evine götürür.

Sonsuzluğun bir kutuya sığdırıldığı bu projede çocuklar aynaları ve ledleri kullanarak sonsuza giden ışığın sihirli dünyasıyla tanışıyorlar. Bu büyüleyici kutuyu yaparken hem eğlenerek ışığı ve yansımayı öğreniyorlar,  hem de odaları için harika bir aksesuar tasarlamış oluyorlar.

 

 

Tarih: 12 OCAK CUMARTESİ

 

ATÖLYE

RESSAM ROBOT

BUZ DÜNYASI

PAYTİŞ ROBOT

SAAT

11.00-12.00

13.00-14.00

14.00-15.00

YAŞ GRUBU

4-6 YAŞ

7-12 YAŞ

7-12 YAŞ

ÜCRET

60 TL

50 TL

80 TL

AÇIKLAMA

Çocuklar bu atölyede tornavida, pense kullanarak tahta, motor, pil yatağı, vida, kalem ve kablo kullanarak çizgi çizen, resim yapan bir robot yapıyor, süslüyor, sonra bu robotu dev resim kağıtları üzerinde çalıştırıyorlar.

Buzu nasıl yaptığımız hakkında konuşulur. Kuru buzu  tanır, gaz toplayalım deneyini yapar, beyaz baloncuklar oluşturur ve kendi yapay karını yaparak evine götürür.

Çocukların kendi yürüyen robotlarını tasarlayacakları, merak duygularını uyandıran bir ürün geliştirme deneyimidir. Motor, plastik ayaklar, metal bacaklar, ahşap gövde ve 3D yazıcıdan çıkan parçalardan oluşur. Elektronik ve maker bilgisi kullanılarak oluşturulan ‘Paytiş’ çılgın bir robota dönüşür.

                       

Tarih: 19 OCAK CUMARTESİ

 

ATÖLYE

HOVERBOARD

GÖKYÜZÜ VE DÜNYAMIZ

IŞIKLI EV

SAAT

11.00-12.00

13.00-14.00

14.00-15.00

YAŞ GRUBU

4-6 YAŞ

7-12 YAŞ

7-12 YAŞ

ÜCRET

60 TL

50 TL

60 TL

AÇIKLAMA

Mekanik, bilimsel, titreme yeteneğine sahip bir robota sahip olmak istemez misiniz?

Kolay tasarlanabilen, kolay üretilebilen, bir robottur. Ürünümüzde; devre mantığı, motorlar, elektrik enerjisinin mekanik enerjiye dönüşümü uygulamalı olarak öğrenilebilir. Diğer araçların tersine tekerlekleri yoktur ve motor yere değmez. Hoverboard hareketi için gerekli enerjiyi, öğrencinin kendi tasarladığı titreşim motorundan alır.

Kendi renk çarkını yapar ve renkleri hızla döndürerek tekrar beyaz renk elde eder. Suda girdap oluşturur. Termometre yapar ve termometrenin nerelerde kullanıldığını öğrenir. Termometresini yanında götürebilir.

Odanızda çok şık ahşaptan maket ev olmasını istemez misiniz? Üstelik bu evi siz oluşturacaksınız. Hatta oluşturduğunuz bu evin içine devre hazırlayıp, yerleştirerek, evinizi aynı zamanda gece lambası yapmaya ne dersiniz?

 

 

 

Web Tasarım