Haberler

OKUL ÖNCESİ YAZ BİLİM OKULU< Geri


 

 

OKUL ÖNCESİ YAZ BİLİM OKULU

 

Mucitler Atölyesi, bilime ve sanata meraklı çocuklar için eğlendirirken öğreten, dopdolu bir program hazırladı. Okul öncesi çocuklarımız için Yaz Bilim Okulu programımız harika bir hediye olacak.

 

TARİH: 27 AĞUSTOS 2018 – 7 EYLÜL 2018

 

YAŞ GRUBU: 4-7 YAŞ

 

HAFTA İÇİ 5 GÜN

 

SAATLER

 

PROGRAM

 

10.00-10.30

KAHVALTI

 

10.30-11.10

EĞLENCELİ BİLİM ATÖLYESİ

 

11.20-12.00

TASARIM / SANAT ATÖLYELERİ

 

12.10-13.00

EĞLENCELİ MATEMATİK & ZEKA OYUNLARI

 

 

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’ nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar, baloncuklar, vücudumuz, duyu organlarımız,  kuvvet, hareket, enerji, ses, mıknatıslar, iklim, su, buz, çevremiz gibi konuların yer aldığı eğlenceli ve eğitici bir program. Karışmayan sıvılar, renkli kıvılcımlar, beyaz baloncuklar, sis oluşturalım, kar oluşturalım, plastik top yapalım, sonsuz görüntüler, , bilimsel oyuncak tasarımı vb. daha pek çok ilgi çekici deneyi çocuklar kendileri yapacaklar.

Tasarım Atölyesi’nde atık malzemeler ve karton kullanılarak bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.  

Sanat Atölyeleri’ nde resim, kil,  ahşap boyama yer almaktadır. Bu atölyelerde çocuklar eğlenerek yeni bilgiler öğrenirken ,el becerileri de gelişecektir. 

Eğlenceli Matematik & Zeka Atölyesi’nde Program sayılar, sıralama,eşleştirme, gruplama, örüntü, geometrik şekiller, parça-bütün ilişkisi vb. konuların yer aldığı, çocukların aktif olduğu eğlenceli matematik etkinlikleri ve zeka oyunlarından oluşur.

Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların  zihinsel gelişimi desteklenir.

 

 

ÜCRETLENDİRME:

 

          GÜNLÜK KATILIM : 90 TL

  1 HAFTALIK KATILIM: 350 TL

     2 HAFTALIK KATILIM: 600 TL

  KARDEŞ İNDİRİMİ: %5

Web Tasarım